Az óvodások részére összeállított ovis Tündér Balett olyan fejlesztő gyermektánc foglalkozás, ahol már ismerkedünk tánc és balett alapokkal, ugyanakkor hangsúlyt fektetünk a test és lélek harmonizálását szem előtt tarva, mozgás által a fizikai test fejlesztésére hozzájárulva a személyiség és az érzelmi intelligencia kiteljesítéséhez is, figyelembe véve az életkori sajátosságokat, szükségleteket, anatómiai és mentális fejlettségi szinteket.
Szeretnénk megismertetni a kicsiket a mozgás, a zene és a táncművészet szépségével, közben tudatosan fejleszteni
A 4-6 éves ovis korosztály lételeme a mozgás és a játék, e szempontok alapján dolgoztuk ki a Tündérmese varázslatos világa ihlette játékos, fejlesztő ovis Tündér Balett táncórákat, mely a maga nemében egyedi kincses tárából merÍt, hiszen kifejezetten erre a foglalkozásra írt mesék, versikék, táncos játékok és koreografált táncok teszik különlegessé és örömtelivé az ovisok számára a táncfoglalkozást, miközben teljesül a legtöbb kislány álma, hogy szépséges, kecses és ügyes „tündérbalerinává” váljon.
Bővebben:
Az örökmozgó óvodásoknak fontos energiáik helyes irányba terelése, levezetése. Köztudott, hogy a kisgyermekek mozgásigénye óriási. A játék pedig elengedhetetlen feltétele a világ élményanyagának elsajátítására és feldolgozására.
E szempontok figyelembe vételével táncóráinkon fontos a játékos tanulás sok mesével, kifejezetten az ovis Tündér Balettre írt versikék, mondókák, kis történetek, koreográfiák és játékok segítségével, hiszen ezek teszik számukra még érzékletesebbé, ezáltal élvezetesen és könnyen elsajátíthatóvá a táncanyagot.
Az órák az óvodások életkori sajátosságaikat tekintetbe véve 40 percesek.
Anatómiai tanulmányokból is nyilvánvaló az a felismerés, hogy a műveltség szerves része a mozgásműveltség.
Az általam tanított fejlesztő gyermektáncból született Tündér Balett pozitív hatásai az óvodáskorú gyermek irányultságának és szükségleteinek igényéhez mérten:
Tehát az általam kidolgozott táncművészeti eszközökre épült mozgáskészség fejlesztés során a neurofiziológiai funkciók és a szenzomotoros integráció segítése mellett, erősödik az izomzat, (különösen az iskolások számára összeállított táncanyagban), ami hatással van a csontozat és a szalagrendszer fejlődésére. A szenzomotoros integrációt segíti például foglalkozásunkon a mozgással együtt végzett beszédtevékenység, mely jó hatással befolyásolhatja az iskolai részképességeket, ahol ha ez a szinkron nem megfelelően működik, ott adódhatnak ebből később problémák az iskolai tanulásnál akár a feldolgozási folyamatokban,az íráskészségnél, tollbamondásnál, olvasásánál.
A harmonikus fejlesztés következményeként csökken a gyermek központi idegrendszerének feszültsége. Ezáltal javul hangulata, pontosabb az észlelése, optimalizálódik a figyelme, kiegyensúlyozottabb, így javulhat magatartása is. Nyugodtabb a pihenése, ami jótékonyan befolyásolja rekreálódását, idegrendszerét, harmonikus fejlődését.
Nem utolsósorban az agyban termelődő endorfin hormon hatására a kis Tündér Balerinák boldogabbak, egészségesek és mosolygósak lesznek.
Szeretnénk a táncművészet tanítása segítségével hozzájárulni tanítványaink személyiségfejlődéséhez, kaput nyitva számukra a táncművészet és a művészetek varázslatos világára.
A weboldal tartalma és megjelenő fotók szerzői jogvédelem alatt állnak.
Felhasználásuk a szerző engedélye nélkül jogi következményeket von maga után!